Stručni skup “Kako biti vidljiviji?”

Društvo knjižničara u Splitu u suradnji sa Sveučilišnom knjižnicom u Splitu organizira stručni skup “Kako biti vidljiviji?” koji će se održati 29. ožujka 2023. godine u vijećnici na 5. katu zgrade Sveučilišne knjižnice. U nastavku je program i sažetci skupa, a sve zainteresirane pozivamo da se prijave putem sljedeće poveznice.

Ideja o skupu „Kako biti vidljiviji?“ izrodila se iz tzv. zagonetnih raspravišta na 7. i 8. stručnom kolokviju Društva knjižničara u Splitu. Naime, tom je prigodom većina sudionika, neovisno o vrsti knjižnice iz koje dolaze, upravo manjak vidljivosti prepoznala kao zajednički problem knjižnica. S druge strane, 120. rođendan Sveučilišne knjižnice u Splitu iznimna je prigoda da se upravo o vidljivosti progovori. Program skupa, kojim smo nastojali obuhvatiti ključne elemente vidljivosti (odnose s javnošću, marketing te vizualnu prepoznatljivost), knjižničarima bi trebao ponuditi bar elementarne odgovore na kompleksno naslovno pitanje.

Ciljevi:

Kvalitetno obrazovanje (SDG 4)
Održivi gradovi i zajednice (SDG 11)