Svečano postavljanje makete Ulice Ruđera Boškovića u Sveučilišnoj knjižnici

Kao prilog obilježavanju 120. godišnjice osnutka Sveučilišne knjižnice u Splitu, u petak 14. srpnja 2023. godine u 12 sati bit će svečano postavljena restaurirana maketa Ulice Ruđera Boškovića u prizemlju Knjižnice. Maketa je iz vremena izgradnje Splita 3 i poklon je Udruge Inova našoj knjižnici u povodu 120. obljetnice.

Ulica Ruđera Boškovića, čija je izgradnja započela 1970. godine, pješačka je ulica koja mrežom pješačkih putova i stambenih ulica povezuje cijeli Split 3, a bilo je predviđeno da vodi od Kampusa sve do mora. Arhitektonsko rješenje ulice arhitekt Ante Svarčić je utemeljio na urbanističkom natječaju, osnovnom urbanističkom rješenju za treći gradski predio i na provedbenom planu za cijelo naselje.

Maketa predstavlja središnji dio Ulice Ruđera Boškovića, a  izradio je Zlatko Viđak, maketar Urbanističkog zavoda Dalmacije u Splitu 1974. godine.

Pridružite nam se!

Ciljevi:

Kvalitetno obrazovanje (SDG 4)
Partnerstvom do cilja (SDG 17)
Održivi gradovi i zajednice (SDG 11)