IFLA WLIC 2023 u Rotterdamu

Na svjetskom knjižničarskom i informacijskom kongresu Međunarodnoga saveza knjižničarskih društava i ustanova (IFLA WLIC 2023), koji je krajem kolovoza održan u Rotterdamu u Nizozemskoj, posterskim izlaganjem Together for special libraries in Croatia, voditeljice sveučilišnih matičnih razvojnih službi Sanja Heberling Dragičević iz Sveučilišne knjižnice Rijeka, dr. sc. Svjetlana Mokriš iz Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek, dr. sc. Breza Šalamon-Cindori iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu te Irena Urem iz Sveučilišne knjižnice u Splitu predstavile su rad i sustav matičnih razvojnih službi na primjeru specijalnih knjižnica Republike Hrvatske.

Kongresu je prisustvovalo nekoliko tisuća knjižničara iz više od 120 država svijeta. Ovogodišnja tema kongresa bila je Let’s work together, let’s library s mnoštvom zanimljivih predavanja o umjetnoj inteligenciji u knjižničarstvu, knjižničarskim vještinama, prevladavanju nejednakosti, toksičnosti u knjižničarskoj struci te knjižnicama i održivom razvoju.

Nakon kongresa organizirani su posjeti nizu knjižnica u većim nizozemskim gradovima.

Ciljevi:

Kvalitetno obrazovanje (SDG 4)
Partnerstvom do cilja (SDG 17)