Split je domaćin Europskih sveučilišnih igara 2028.!

Split je domaćin Europskih sveučilišnih igara 2028.! Odlučeno je tako u subotu, 20. travnja, u portugalskom Aveiru, gdje su predstavnici iz Splita, turske Manise i španjolske Granade pred Izvršnim odborom Europske sveučilišne sportske asocijacije prezentirali svoje kandidature za organizaciju ove velike manifestacije.

Bit će to najveći multisportski događaj u Hrvatskoj povijesti i najveći u Europi u 2028. godini na kojem će nastupiti više od 5000 studenata sportaša s više od 400 europskih sveučilišta i iz 45 europskih zemalja. Uz više od 2000 volontera svi oni će biti okupljeni oko 19 sportova, a iako je grad domaćin Split, Igre će se odvijati na 50+ sportskih lokacija, odnosno na području 11 gradova i općina Splitsko-dalmatinske županije.

Više o temi pročitajte ovdje.

Ciljevi:

Zdravlje i blagostanje (SDG 3)
Partnerstvom do cilja (SDG 17)