S otvorenja izložbe Propovijedi sv. Augustina pustinjacima: prostor, vrijeme, korisnici

U srijedu 16. studenoga 2022. godine na Odjelu specijalnih zbirki Sveučilišne knjižnice u Splitu otvorena je izložba Poslanice sv. Augustina pustinjacima: prostor, vrijeme, korisnici (Sermones sancti Augustini ad heremitas).

Pored navedenog djela sv. Augustina – novonabavljene inkunabule, objavljene 1495. u Veneciji, autorica izložbe Mihaela Kovačić, voditeljica Odjela, predstavila je i posebnosti ostale građe – od sadržajne i tehničke do kulturno-povijesne. Značenje zbirke inkunabula za Knjižnicu i Sveučilište u cjelini naglasila je ravnateljica Ana Utrobičić koja je ujedno i otvorila izložbu.
Izložba se može razgledati do 16. prosinca 2022. godine, od ponedjeljka do petka, u vremenu od 9.00 do 15.00 sati.