Otvorena je izložba Risarije i rezbarije: izbor iz Grafičke zbirke Sveučilišne knjižnice u Splitu

U povodu obilježavanja 120. godišnjice osnutka Sveučilišne knjižnice u Splitu, otvorena je izložba Risarije i rezbarije: izbor iz Grafičke zbirke Sveučilišne knjižnice u Splitu. Umjetnička djela predstavljena su u tri dijela, a mogu se razgledati do 31. listopada 2023.

Nakon uvodnih riječi ravnateljice knjižnice Ane Utrobičić i autorice izložbe Mihaele Kovačić, o važnosti knjižnica kao čuvarica baštine govorio je akademik Kažimir Hraste. Izložbu je potom otvorio prorektor za infrastrukturu Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Nikša Jajac.

Prvi dio – umjetnine od 1623. do 1945. možete pogledati na Odjelu specijalnih zbirki Knjižnice (razina -2), od ponedjeljka do petka, u vremenu od 9 do 15 sati, a preostali dio – plakati nastali od 1945. do danas te darovi brojnih umjetnika splitskoj Sveučilišnoj knjižnici, u radnom vremenu Sveučilišne galerije, od ponedjeljka do petka, ujutro od 9 do 12 sati i popodne od 17 do 20 sati.

Održivi gradovi i zajednice (SDG 11)