Izložba: U svjetlu donacije notne zbirke prof. Marija Peručića Sveučilišnoj knjižnici u Splitu

Na Odjelu specijalnih zbirki do 30. lipnja 2022. godine, od ponedjeljka do petka, u vremenu od 9.00 do 15.00 sati možete pogledati izložbu U svjetlu donacije notne zbirke prof. Marija Peručića Sveučilišnoj knjižnici u Splitu.

Donacija od oko 500 jedinica notne građe – rukopisne i tiskane, pristigla je u knjižnicu 2014., voljom prof. Marija Peručića (1938. – 2013.) i posredovanjem maestra Vladimira Lukasa. Danas je pohranjena u Glazbenoj zbirci i dostupna korisnicima Knjižnice. Autorica izložbe, ujedno i donatorova učenica, prof. Ivanka Prusac, izborom je građe predstavila njegov pedagoški i notografski rad. Posebnu pažnju na izložbi plijene dva instrumenta – metalofon i lombardijska mandolina, rad prof. Peručića.

Uz koncert profesorovih učenika održan u Sveučilišnoj galeriji, izložba je otvorena 6. svibnja kao dio programa trećeg susreta Sjećanje na Marija Peručića koji Glazbena škola Josipa Hatzea po prvi put organizira u suradnji s našom knjižnicom.