In memoriam: akademik Radoslav Tomić

Akademik Radoslav Tomić bio je rado viđen u našoj knjižnici. Cijenio je knjižničarsku struku, a  nije nas zaboravljao ni kao suradnike u raznovrsnim projektima, ni kao adekvatno mjesto trajne pohrane vrijednih djela. Primjerice, tako je naša građa izlagana na njegovim autorskim izložbama:

• 2009. Zagovori svetom Tripunu: blago Kotorske biskupije povodom 1200. obljetnice prijenosa moći svetog Tripuna u Kotor, u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu
  • 2020. Obitelj Dražoević Jelić (umjetnine i dokumenti), u  Galeriji umjetnina u Splitu.

Sjećat ćemo se njegovih riječi izrečenih u prosincu 2023. u povodu 120. godišnjice osnutka Sveučilišne knjižnice u Splitu, a osobito onih kojima je otvorio izložbu Knjižnica Narodne slavjanske čitaonice.

Svojim je angažmanom pridonio i donaciji Hrvatske bratovštine Bokeljska mornarica 809,  kojom je naša knjižnica  u veljači 2024. obogaćena vrijednom edicijom u 10 svezaka – Izabranim djelima kotorskog i dubrovačkog biskupa Pavla Butorca.

Sveučilišna će knjižnica pamtiti akademika Tomića sa zahvalnošću i poštovanjem.