rujan, 2019

04ruj(ruj 4)20:3013(ruj 13)20:00Izložba: Toni Belobrajdić i Ambroz OrošiSveučilišna galerija "Vasko Lipovac", Ruđera Boškovića 31Event Type :Izložbe

U srijedu, 4. rujna s početkom u 20:30 u Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“ splitskoj publici predstavit će se dvoje umjetnika Toni Belobrajdić (Crikvenica/Sydney) i Ambroz Oroši (Crikvenica). Izložba ciklusa „Svatko na svojoj strani“ uključuje po 12 radova većih formata svakog od dvojice umjetnika u tehnici avarela i ulja na platnu.

Ova izložba nastavak je još jedne uspješne suradnje s Galerijom Brešan. Izložba ostaje otvorena do 13. rujna 2019. godine.

O autorima:

Ambroz Oroši rođen je 1958. u Prištini. Diplomirao je 1984. na Akademiji likovnih umjetnosti u Prištini, na Odsjeku grafike, u klasi Zorana Jovanovića. Od 1980. do 2004. bavi se pedagoškim radom u osnovnim školama u Novom Vinodolskom, Bribiru, Crikvenici i Senju. Sudjelovao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama, likovnim susretima i kolonijama. Član je HDLU-a Rijeka od 1985. Živi i radi u Crikvenici.

Toni Belobrajdić rođen je 1958. u Rijeci. Nakon studija arhitekture u Hrvatskoj odlazi u New York gdje se intenzivno bavi slikarstvom, napose tehnikama akvarela i tempere. Danas živi i radi kao samostalni umjetnik u Australiji. Prvu samostalnu izložbu održao je u 1984. godine u Karlovcu, a nakon toga izlaže na brojnim izložbama. Živi i radi u Sydneyu (Australija) i Crikvenici.

4 (Srijeda) 20:30 - 13 (Petak) 20:00