Treći RDA webinar: “Istraživački podaci-što s njima?”

Nacionalni Research Data Alliance (RDA) čvor u suradnji s nacionalnim OpenAIRE helpdeskom održat će treći webinar pod nazivom „Istraživački podaci – što s njima?“.

U pripremu i održavanje webinara, osim Srca uključene su sljedeće ustanove: Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu, Institut Ruđer Bošković, Sveučilišna knjižnica Rijeka, Sveučilišna knjižnica u Splitu, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu.

Cilj webinara je istraživačima, knjižničarima i urednicima repozitorija demonstrirati unos i objavu skupa podataka u institucijskom repozitoriju u Dabru te predstaviti nadzornu ploču OpenAIRE i mogućnosti koje nudi za upravitelje repozitorija, istraživačke zajednice i financijere znanstvenih istraživanja.

Datum: 26.06.2020. (petak)

Vrijeme održavanja: 12:00 – 13:00 sati