Koncert filmske glazbe „S/UMAS goes Hollywood“ za Dječji dom Maestral

Ansambl za suvremenu glazbu S/UMAS u suradnji s Umjetničkom akademijom u Splitu, Sveučilištem u Splitu i Sveučilištem Sjever u Varaždinu organizira koncert filmske glazbe humanitarnog karaktera pod nazivom „S/UMAS goes Hollywood“ 13. prosinca s početkom u 19.30 sati u amfiteatru Doma mladih u Splitu. Sve novčane donacije koje će se prikupljati na ulazu bit će darovane Dječjem domu Maestral.

“S/UMAS goes Hollywood” ovogodišnji je glazbeni projekt studenata glazbenog odsjeka Umjetničke akademije u Splitu okupljenih u ansamblu za suvremenu glazbu S/UMAS, a ovaj put posjetitelje koncerta, uz brojne filmske hitove, očekuje pravi scenski doživljaj jer im se ovaj put pridružuju kolege s kazališnog i likovnog odsjeka splitske Akademije te studenti Sveučilišta Sjever. Na ovaj način će koncert dobiti i scensku dimenziju koja će dati novi pogled na dobro znane filmske klasike.

Glamuroznu hollywoodsku atmosferu upotpunit će mladi glumci pod mentorstvom izv.prof. Brune Bebić i asist. Andreje Mladinić, a za filmske projekcije zaduženi su studenti multimedije Sveučilišta Sjever pod vodstvom doc.art. Roberta Gečeka.
Za sve vizualne komunikacije zaslužni su studenti likovnog odsjeka Akademije pod mentorstvom izv.prof. Dejana Kršića.

Ansambl S/UMAS aktivno djeluje od 2015. godine kad je osnovan na inicijativu doc. Gordana Tudora koji je ujedno i umjetnički voditelj. Danas ansambl broji 9 članova, no kako bi što vjernije izveli glazbu svima omiljenih filmskih klasika, pridružit će im se još kolega sa glazbenog odsjeka Akademije.