prosinac, 2018

03pro(pro 3)19:0013(pro 13)20:00Izložba studentske grafike Akademije likovnih umjetnosti u SarajevuSveučilišna galerija "Vasko Lipovac", Ruđera Boškovića 31Event Type :Izložbe

U ponedjeljak, 03. prosinca 2018. u 19:00 sati u Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“ otvara se izložba grafika studenata Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu.
Izložbom će se predstaviti jedanaestero studenata Odsjeka za grafiku Akademije likovnih umjetnosti u Sarajevu. Za izložbeni je postav odabrano 24 najzanimljivija i najuspješnija studentska rada nastala tijekom akademske godine 2017./2018.
Ova izložba dio je projekta „Grafička akcija Split – Sarajevo“ koji je nastao na inicijativu studenata Odsjeka likovne kulture i likovne umjetnosti Umjetničke akademije u Splitu. Projektom su obuhvaćene izložbe studentskih grafika obiju akademija te dvije grafičke radionice, radionice sarajevskog docenta mr. sc. Admira Mujkića na Umjetničkoj akademiji u Splitu i radionice splitske docentice art. Maje Zemunik Khoualdi na Akademiji likovnih umjetnosti u Sarajevu.

Prenosimo dio predgovora katalogu splitske izložbe sarajevskih studenata koji potpisuje doc. mr. sc. Admir Mujkić s Odsjeka za grafiku iz Sarajeva:
„(…) Projekt „Grafička akcija Split – Sarajevo“ koji se odnosi na kontinuiranu suradnju između Akademije likovnih umjetnosti Univerziteta u Sarajevu i Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu, a koji su zamislili i realizirali studenti UMAS-a, ima sve kvalitete recentnog pristupa stjecanju, razmjeni i usvajanju novih znanja. Ta inicijativa studenata UMAS-a zaslužuje pohvalu jer se radi o projektu koji je u velikoj mjeri poboljšao kvalitetu nastave. Posebna veza između spomenutih dviju akademija već dugo funkcionira na vrlo kvalitetnoj razini, što je i logično s obzirom na to da Split i Sarajevo dijele sličan umjetnički i kulturni habitusi s vrlo sličnim i obostrano razumljivim urbanim mentalitetima.(…)“
Sam projekt ostvaren je uz potporu Sveučilišta u Splitu i Studentskog zbora.

3 (Ponedjeljak) 19:00 - 13 (četvrtak) 20:00