svibanj, 2019

24svi(svi 24)19:0007lip(lip 7)20:00Izložba „20 SELFIJA Dijane L.“Sveučilišna galerija "Vasko Lipovac", Ruđera Boškovića 31Event Type :Izložbe

Samostalna izložba Dijane Lukić otvorit će se u petak, 24. svibnja u 19:00 sati u Sveučilišnoj galeriji „Vasko Lipovac“. Izložba naziva „20 SELFIJA Dijane L.“ novi je ciklus autorice, koja će se prvi put predstaviti splitskoj publici. Bit će izloženo 20 autoportreta u tehnici ulja na platnu, nastalih u razdoblju od deset mjeseci. Izložbu će predstaviti kustosica prof. dr. Zlata Tomljenović, a u glazbenom dijelu otvorenja na saksofonu će nastupiti Filip Dujmović, student druge godine Glazbenog odjela Umjetničke akademije u Splitu.
Izložba ostaje otvorena do 7. lipnja 2019.

O autorici:
Dijana Lukić rođena je 1970. u Rijeci. 1994. diplomirala studij likovne kulture,već 20 godina radi kao profesorica likovne kulture, voditeljica i organizatorica likovnih radionica i tečajeva u Art & Hobby u Rijeci. Kao likovna pedagoginja ostvarila je mnoge projekte i suradnje s različitim udrugama i institucijama. Kao umjetnica aktivno djeluje zadnjih 15 godina. Do 2008. bavila se pretežno kiparstvom. Od 2008. intenzivno se bavi slikarstvom. Do 2015. radila je velike formate grupa i grupnih portreta, izrazito socijalno angažirane tematike. Nakon 2015. radi velike i cjelovite opuse psiholoških portreta, konceptualno formatirane u veće instalacije. Umjetnica djeluje i na području književnosti, kao autorica poezije, kraće proze, drame i scenarija. Zadnjih godina koristi se i filmom i videom kao formom tretiranja nekih složenijih koncepata.

Svibanj 24 (Petak) 19:00 - Lipanj 7 (Petak) 20:00